• 0216 641 11 31

  • Çalışma Saatleri

    07:00 / 19:00
  •   


about image

Okulda Bir Gün

Şirinler Köşkü Anaokulunda Çocuklarımız daima mutlu...

-  Okulumuzda 2 -6 yaş aralığında ki çocuklarımıza çift dilde eğitim verilmektedir.

-  Şirinler Köşkümüz Çalışan Ailelerimiz için Öğretmenimiz eşliğinde saat 07:15 de sevgiyle çocuklarımıza kapıların açmaktadır.

-  8:30 da tüm öğretmenlerimiz çocuklarının başında hazır bulunmaktadır.

-  Saat 09:30 a kadar devam eden kahvaltı saatimiz de,  kahvaltılarını bitiren öğrencilerimiz sınıflara alınarak serbest zaman köşelerinde arkadaşları ile oyun keyfini yaşarlar.

-  Eğitim programımız saat 10.00 itibariyle her sabah farklı bir spor programı ile  başlayıp daha sonra programımızdaki haftanın konusunu öğretmenlerimiz  çocuklarla sohbet ederek ,görsellerle desteklenerek anlatır,çocuklarımızın katılımları bizim için çok önemlidir, bu yüzden çocuklarımızın dialog'a katılması iiçin teşvik ederiz.

-  İngilizce & İspanyolca derslerimizde erken çocukluk döneminde  ikinci bir dil öğretmenin bilincinde Neative teacher eşliğinde  bol eğlenceli ,karşılıklı diyaloglarla, müzik eşliğinde sürdürülür.

-  Yaratıcı sanat etkinliğimizde duyu, estetik gelişim ve yaratıcılığı geliştirici sanat çalışmaları yapılır.

-  Saat 12:00 de aylık programla belirlenen özenle hazırlanmış öğle yemeğini yiyen çocuklarımız için yemek sonrası küçük yaşıtlarımız için uyku saati başlar.

-  Büyük yaş gruplarımızda okuma yazma branş öğretmenimizle  dil gelişimi, elyazı çalışmaları ve okuma yazmaya hazırlık,harf ve heceleme çalışmaları yapılır.

-  Sosyal ve duygusal davranış eğitimleri parmak oyunları , kukla gösterisi ve drama ile haftanın farklı günlerinde etkinliklerimiz devam eder

-  Daha sonra çocuklarımızla bahçe oyunları ,yarışmalar , eğlenceli danslarla hava şartlarıda uygunsa bahçe keyfi yaşanır. Hava uygun değil ise kapalı spor alanımızda etkinliklerine devam ederler.

-  Haftanın farklı günlerindeki branş derslerimiz de Santranç, Akıl Oyunları; modern halk dansları, Orf, Bale,okuma yazma ile çocuklarımızın doğuştan var olan yetenekleri geliştirilirken farklı zekalarının da gelişimi gerçekleştirilir.

-  Fen ve doğa  dersimizde çocuklarımızın  araştırmacı ve yaratılıcılık yetenekleri geliştirilir .

-  İkindi kahvaltımız sonrası çocuklarımız gün içinde öğrendiklerini anlatmaları istenir.

-  Ay sonunda ailelerimiz için web portalimizde aileye özel gelişim takip videosu iletilir.

-  Okulumuz hafta içi saat 19.00 a kadar açıktır.  17:00 sonrasında Serbest oyun etkinlikleri, hikaye canlandırma, kitap okuma olarak programımız devam eder.

-  Cumartesi Günlerimizde sabah 10:00 da açılan okulumuzda Oyun gruplarımız ile çocuklarımızın enerjilerini 15:00 e kadar atmalarını ve  sosyalleşmesini sağlarız.

450+

Mutlu Veli

8

Sınıf

2

Okul Servisi

10

Personel